23 Mart 2016 Çarşamba

Virginia Woolf / Kendine ait bir oda

Sonunda bitirdim.. En rahat okudugum virginia eseriydi. Tum kadinlarimizin okumasi gereken; ayrıca kadinlarimizin kendisine ait bir odasi ve parasinin olmasini gerektigini inanmislik yarattigi için teşekkür ederim.

2 yorum:

 1. Merhabalar,

  Virginia Woolf’un kalemiyle ‘’Kendine Ait Bir Oda’’ kitabıyla tanışmıştım ve beni gerçekten çok etkilemişti. Kitaptaki en sevdiğim sözü şuydu: ‘’İsterseniz kitaplıklarınıza kilit vurun; ama zihnimin özgürlüğüne vurabileceğiniz ne bir kilit var ne de bir sürgü, ne de kapatabileceğiniz bir kapı.’’ Kitaptan altını çizdiğim ve kulağıma küpe edindiğim 12 alıntıyı okumanız üzere sizinle de paylaşmayı çok isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/virginia-woolf-kendine-ait-bir-oda-romanindan-kulaga-kupe-yapilasi-12-alinti/

  Sevgilerimle,
  edebiyatla ve sağlıkla kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar ebru hanım. Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Evet gerçekten wirginia kitapları o kadar kaliteli bir yazı şekli varki onu bırakmakla bağımlı olmak arasında gidip geliyor insan. Evet, hatırladım yukarda bahsettiğiniz sözünü, çok içten ve siz kadınlara ve bilinci kadınlarımız için. Diğer paylaşımınız için de teşekkür ederim, merakla bakıyorum efendim. :)

   Sil

Nature Astronomy / Ocak

  Nature Astronomy - Ocak sayısı... Keyifle ...